Komfort użytkowania na długie lata.

Polacy częściej i chętniej kupują systemy automatyki do bram garażowych. Dzieje się tak ze względu na coraz lepszą dostępność cenową tego typu urządzeń. Automatyka do bram garażowych zapewnia komfort użytkowania i eksploatacji urządzenia przez wiele lat. Ponadto, montaż napędu nie jest skomplikowany, a systemy automatyki zazwyczaj dają się zamontować do już istniejących bram i drzwi garażowych. Nie jest konieczny więc zakup nowej bramy; można zautomatyzować tę, którą już zamontowaliśmy.

Wybór solidnego i odpowiedniego napędu do bramy garażowej zależy od kilku czynników. Przede wszystkim, pod uwagę powinniśmy wziąć wagę każdego ze skrzydeł bramy (w przypadku bram skrzydłowych), częstotliwość otwierania i zamykania, a także materiał, z którego została wykonana. Nie bez wpływu pozostają warunki atmosferyczne, gdyż bramy usytuowane w miejscach o silnym natężeniu wiatru powinny zostać wyposażone w siłowniki o większej mocy. Co ważne, napęd do bramy powinien być dostosowany do jej rodzaju: inny system automatyki powinniśmy zakupić w przypadku bramy przesuwnej, a inny – dla bramy skrzydłowej. Każdy system automatyki musi zawierać napęd (siłownik), centralę sterującą, fotokomórki lub listwy optyczne oraz piloty.

Kiedy należy zamontować system automatyki do bramy garażowej?

Najwygodniej zainstalować napęd do obsługi bramy w momencie montażu urządzenia. Jeśli jednak tak się nie stało, funkcjonującą bramę garażową można zautomatyzować w dowolnym momencie. Wówczas jednak powinna ona spełnić kilka warunków:

  • Wszystkie elementy bramy, takie jak zawiasy czy słupki przy bramie powinny być w pełni sprawne, a sama brama nie może być skorodowana.
  • W przypadku bram samonośnych przesuwających się po szynie, wózki jezdne i rolki muszą być w pełni sprawne. Ponadto, istotne jest, aby na całej długości ruchu odstęp między szyną a kołem zębatym wynosił maksymalnie 2 mm.

Doborem optymalnego napędu do bramy garażowej powinien zająć się doświadczony instalator. W BRAMARKECIE czekają na Państwa specjaliści, którzy doradzą, jaki napęd do bramy garażowej kupić, aby bezkolizyjnie służył przez wiele lat.
Skonsultuj się z nami.